hodinky bergsmith logo

LIMITOVANÁ KOLEKCE UNDERTAKER

DSC01558

Jaké hodinky koupit? Vlastnosti kvalitních hodinek.

Hodinky jsou osobním doplňkem, který Vás spolehlivě doprovází každodenním životem. Na co si dát při výběru nových hodinek pozor a jaké hodinky koupit? V tomto článku si rozebereme klíčové vlastnosti hodinek, kterým věnovat pozornost.

 

bergsmith reminek k hodinkam

Použité materiály

Ujistěte se, že jsou hodinky vyrobené z kvalitního zdravotně nezávadného materiálu. U levných hodinek lze častokrát narazit na materiály pod názvem obecný kov, všeobecný kov atd. Tyto nekvalitní slitiny často obsahují spoustu příměsí a u některých lidí mohou dokonce vyvolat alergickou reakci. České hodinky Bergsmith jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli typu 316L. Takové hodinky jsou méně náchylné ke korozi a déle vydrží. Hodinky vyrobené z tvrdších materiálů jako je například titan nebo keramika se zpravidla pohybují ve vyšších cenových relacích. Pokud se rozhodujete, jaké hodinky koupit, materiály rozhodně doporučujeme nepodceňovat.

 

hodinky bergsmith ultima heritage

Kvalitní strojek

Kvalitní hodinky mají vždy certifikovaný quartzový (poháněný baterií) nebo mechanický strojek a ve většině případů se setkáte se strojkem quartzovým. Výhoda strojku quartz spočívá v menším množství pohyblivých součástek, tyto strojky jsou kvalitní, přesné a dostupné. Hodinky Bergsmith disponují japonským quartzovým strojkem značky Miyota, nebo švýcarským quartzovým strojkem Ronda či Eta. Tyto léty prověřené typy strojků jsou považovány za jedny z nejspolehlivějších.

 

hodinky bergsmith ace venture česká značka

Řemínek

Řemínek je nedílnou součástí každých hodinek. U kovových řemínků platí podobná pravidla jako u samotného těla hodinek. Kovový řemínek by měl být vyroben ze zdravotně nezávadného materiálu, ideálně nerezové oceli typu 316L. Pokud se jedná o kožený řemínek, je třeba se ujistit, že se jedná o pravou kůži, nikoliv syntetický materiál. Řemínek hodinek Bergsmith je vždy vyroben buď z kůže, nebo právě z ušlechtilé oceli typu 316L.  Řemínky u hodinek Ultima Heritage Edition, Ace Venture a Aura Voyage jsou ručně vyrobeny z hovězí kůže přímo u nás v České Republice.

 

hodinky bergsmith seawolf

Voděodolnost

Kvalitní hodinky jsou zpravidla vodotěsné. Právě voda dokáže vnitřnosti hodinek velice snadno poškodit, proto je dnes u hodinek vodotěsnost takřka samozřejmostí. Hodinky musí být vodotěsné alespoň do 3ATM (mytí rukou, déšť) pro běžné každodenní nošení. Úroveň vodotěsnosti hodinek je většinou vyražena na zadní straně hodinek.

Doufáme, že pro Vás byl článek přínosný a dal Vám užitečné rady o tom, podle čeho se rozhodovat a jaké hodinky koupit.

 

 

 

 

 

BLACK FRIDAY

SlEVY AŽ 25%

BLACK FRIDAY

SlEVY AŽ 25%