hodinky bergsmith logo

LIMITOVANÁ KOLEKCE UNDERTAKER

Ace-Venture-LeatherBag

Jak pečovat o kožené řemínky?

Kožený řemínek Vás společně s kvalitními hodinkami může doprovázet velice dlouhou dobu. Pokud však chcete, aby byl i po dlouhých letech nošení v dobrém stavu, je o něj třeba náležitě pečovat. Jak se o Váš řemínek starat a čemu se naopak vyvarovat najdete v tomto článku.

bergsmith ultima heritage kozeny reminek

Používání vosku a jiných přípravků

Prvním důležitým krokem při péči o kožené řemínky je využívání správných přípravků pro ochranu kožených výrobků. Jako průběžná prevence dobře poslouží vosk na kůži. Pokud však chcete ošetřit škrábance, které na na kůži při nošení vznikly, je vhodné zvolit krém na kožené boty, je však důležité zvolit krém stejného odstínu, jako je barva řemínku.

 

kožený řeminek bergsmith ace

Správné uchovávání řemínku

Když svoje hodinky nemáte zrovna na ruce nebo nosíte jiný řemínek, je důležité, aby byl nepoužívaný řemínek správně uskladněn – nepůsobila na něj vlhkost ani vysoké teploty a především, aby na něj “netlačily” jiné předměty. Jako perfektní možnost uskladnění zrovna nepoužívaného řemínku se dá využít například krabička, ve které Vám hodinky přišly.

 

Vyvarujte se mechanickému poškození

Jelikož se jedná o přírodní materiál, mohou kožený řemínek poškodit i některé předměty při nošení hodinek. Je proto důležité se při nošení hodinek vyvarovat odírání a nárazům hodinek do okolních předmětů. Pro náročnější aktivity je proto lepší volit hodinky a řemínky tomu uzpůsobené.

 

Vyvarujte se vodě, vlhkosti a vysokým teplotám

Koženému řemínku škodí namáčení nebo působení extrémní vlhkosti, proto je důležité, aby řemínek s těmito živly nepřišel do styku. Pokud se i tak stane, že se řemínek namočí, je důležité ho sušit při pokojové teplotě. V žádném případě nesušte řemínek na topení nebo fénem, mohlo by dojít k popraskání kůže.

Pokud se o svůj řemínek náležitě staráte, vydrží na vašich hodinkách dlouhou dobu a kůže, jakožto přírodní materiál, bude postupem času měnit svoji strukturu a získávat takzvanou patinu.

Jestliže ještě hodinky s koženým řemínkem nevlastníte nebo zvažujete rozšíření své kolekce hodinek, můžete vybírat z naší široké nabídky hodinek a řemínků, můžete vybírat z naší široké nabídky hodinek a řemínků, zaujmout by Vás mohly v České republice ručně vyráběné kožené řemínky →

 

BLACK FRIDAY

SlEVY AŽ 25%

BLACK FRIDAY

SlEVY AŽ 25%